Pneu

Více
15. srp 2017 19:30 #4848 od mates750
Odpověděl mates750 pro téma Pneu
Mozno som to zlozito vysvetloval. Ale zjednodusim to mäka zmes podrzi lepsie ako tvrda a hlavne ked je chladno a voda. To je fyzika. Tak ze kaslat na znacku ale podla tvrdosti volit bud mäke a menej km alebo tvrde a viac km stym ze povazujem za bespecnejsiu mäku pneu ale to vozenie je drachsie.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. srp 2017 04:39 - 16. srp 2017 04:42 #4850 od findejs1310
Odpověděl findejs1310 pro téma Pneu
Nazdar Mates
Taky jsem nėjak nepochopil co jsi to vlastne napsal.
Ale mas pravdu...velmi slozite vysvetlujes veci ktere jsou velmi jednoduche a navic je kazdej zna.
Poslední změna: 16. srp 2017 04:42 uživatelem findejs1310.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2022 13:14 - 11. kvě 2022 13:21 #6334 od Falcon666
Odpověděl Falcon666 pro téma Pneu
Ja som to pochopil :-) Ale už dávno.
Mäkšia zmes - lepšia priľnavosť (adhézia), aj sa rýchlejšie zohreje na pracovnú teplotu, na mokre lepšie držia. Oproti tvrdšej zmesi pneumatiky.
Platí to aj na autá - kupoval som roky Continental SportContact - na vode a za prietrže bezkonkurenčné, ale za rok som ich na hnacej náprave zodral na cca 4-5 mm (25-30 tis km ročne), a samozrejme, potom už tak dobre nedržali :-).
Takže mäkšia zmes - lepšie vlastnosti všeobecne, ale drahšia prevádzka, pretože sa pneu rýchlejšie zjazdia.
Kto najazdí ročne 1000 km, môže mu to byť jedno :-)
A zažil som aj extrém - na konci sezóny som vzadu zjazdil Metzelera Tourance v strede pneu na hladko :-), tak som čakal na novú sezónu a pýtal som sa chlapa, čo robí a opravuje a prezúva moto cca 30 rokov, že kedy je hraničný čas na prezutie. Dozvedel som sa zaujímavý názor - že nie je až tak dôležité, či je zjazdený dezén, že môže byť aj hladká pneu, ak drží a vymeniť ju treba, keď už cítim, že začala moto plávať a už dobre nedrží pneu na ceste.
To ako extrém :-) ja mením pneu pri profile okolo 4 mm.
A ja zase značku riešim, nie prioritne, ale je tiež dôležitá pri výbere.
Fičím na Metzeleroch, ale páčia sa mi continental contitrailattack, ale držgroš vo mne nechce toľko priplácať 
Poslední změna: 11. kvě 2022 13:21 uživatelem Falcon666.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.696 sekund
Powered by Kunena fórum