Dobíjení

Více
20. srp 2017 20:35 #4873 od findejs1310
Odpověděl findejs1310 pro téma Dobíjení
Pokud je to na mě....Motobatt.
Jura

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2017 19:12 #4908 od wanasta
Odpověděl wanasta pro téma Dobíjení
Ahoj, tak se zase hlásím po nějakém času. Snad jsem už vychytal všechny mouchy. Po tom co jsem dal nový regl, jsem se svezl jen jednou a když jsem přijel domů na dvůr, na voltmetru mi spadlo rázem napětí na 12,5V. A to bylo znamení , že je opět něco v pr...i Tak jsem opět sundal nádrž a konektor od altíku který vypadal na první pohled OK i po rozpojení byl uvnítř spečený. Když jsem proměřil propojovací kably mezi ním a regulátorem byly dva šluslý. Na těch kablíkách se normálně drolila bužírka. Tak jsem to komlet u altíku odstřihl napletl a proletoval nové kabely, dal dvojitou smršťovačku a natáhl jsem je druhou stranou po rámu abych nešel přes motor. Teď mám na výstupu z regulátoru 14,67V a EFI 1 už se neobjevuje. Jo a při startování mi to taky padá na 10,8V. Kdybych to udělal hned ušetři bych si čas i nervy. Jinak všem děkuju za možnost čerpat z vašich zkušeností. Přeju všem hodně šťasnejch kilometrů a hlavně návratů. Standa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. kvě 2018 12:53 #5313 od pepos
Odpověděl pepos pro téma Dobíjení
ahooooj dnes jsem měnil regulátor dal jsem VAPE , po nastartování 14,6 , po zapnutí všeho, světel , přídavných světel ,havarijních blinkrů , stání na brzdě ukazuje 14,5 prostě bomba ))))))) mockrát děkuji tady všem ))))) bez tohoto fora by člověk tápal a tápal ))) musím něco poslat na účet )))

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. srp 2018 13:06 #5511 od Marty Mortimer
Odpověděl Marty Mortimer pro téma Dobíjení
Hlásím úmrtí mého reglece ,ale bojoval do poslední chvíle.....103500km budiš mu odpuštěno :-) Za projevenou soustrast předem děkuji..... :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. srp 2019 08:35 #5842 od dave.versi
Odpověděl dave.versi pro téma Dobíjení
Zdravím kolegové motorkáři.
Také jsem si koupil námi všemi oblíbenou motorku vyrobenou v roce 2001 a také se u té mojí projevila závada na dobíjení. Pročetl jsem zde celou tuto obsáhlou diskuzi a zjistil jsem, že vesměs všichni měli problém s tím, že motorka dobíjela málo. Já mám problém opačný. Po jednom výletu jsem se vrátil se smrdící baterkou, která byla extrémně horká. Následující den jsem jí do motorky vrátil a měřením napětí na kontaktech zjistil 17 až 18 voltů. Můj závěr je takový, že tak jako i v mnoha opačných případech, kdy motorka nedobíjela, i mně odešel regulátor dobíjení. Na výstupu z alternátoru (na vstupu do regulátoru) jsem naměřil 3x23 voltů střídavých bez zátěže, což mě trochu zarazilo, protože podle různých článků by to mělo být kolem 3x50. Co se týká regulátoru, tak jsem po demontáži zjistil, že je větší než originální, přestože je na měn napsáno "regulátor for Aprilia" a made in Argentina. Chystám se koupit nový VAPE, ale pro jistotu se ještě ptám zde, jestli někdo udělal zkušenost s podobnou poruchou. Navíc jsem zjistil, že VAPE R106-1 je aktuálně nedostupný a k dispozici je pouze R106-2, tak nevím, jestli i ten druhý jmenovaný se hodí. Díky za případné reakce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. srp 2019 10:10 #5843 od Myro
Odpověděl Myro pro téma Dobíjení
Vypadají oba identicky jen ten s označením "2" má zdvojenou kabeláž na výstupu /možná kvůli nějakém speciálnímu využití/ ale pro Tvé účely to není problém normálně kup a namontuj výstupy normálně spojíš . Pro jistotu bych se zeptal přímo Vape jestli to tak je a zda můžeš výstupní kabely spojit. Ale podle mě na 100% to není problém.
Poděkovali: dave.versi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 1.239 sekund
Powered by Kunena fórum