Oprava vynechávania a strieľania a následný voľnobeh

Více
16. srp 2019 20:34 #5875 od janco93
Ahojte, tak ďakujem za rady. Skúsil som zasa káble cievky hadice kontakty, niektoré boli nanič poopravoval ale motor katastrofalne vynechavanie. Pri slabom pridani plynu vynechal tak že až strelil do výfuku. Bol som 5 km od domu a som si myslel že nedojdem. A hádajte čo pomohlo. VYČISTIL SOM AIRBOX a klapky a ide...... Mesiace skúšania a ono stačilo vyčistiť airbox. A to nebolo ani nejake detailne čistenie, len som nastriekal čistič klapiek na klapky a airbox povytieral so servitkou :D a ide. Som zvedavý ako dlho pôjde a čo zapríčinilo zanesenie klapiek. Mal som tam dosť oleja. Takže moja rada prve čo tak hadice podtlakov a druhá vec je vyčistiť airbox od oleja a pretrieť klapky. Keby niečo nové píšem. Ak má niekto skúsenosti so zanášaním klapiek tak poraďte :D . Ps. vzduchový filter KN s najazdom max 5000km naimpregnovany.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. srp 2019 13:37 #5882 od janco93
Tak novy poznatok, vyčistenie klapiek nevyriešilo problem iba oblblo riadiacu lebo som asi rozštloval TPS motorka šla necukala ale voľnobeh bol vyšší trocha, dal som reset TPS voľnobeh OK ale vynechava zas a strieľa keď vynecha. Neviem čo s tym... Pobuchať po klapke aby sa rozšteľovala a nevšímať si vysoky voľobeh nieviem...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. říj 2019 12:44 #5952 od dafi122
Prosím ťa, chcem sa ťa spýtať, keď si nastavoval IFT tak ti stačilo kliknúť v tune ecu iba na IFT pravým na myške a ukázalo sa ti edit potom nadstavil a mal si to uložené ? Mam problém zmeniť tu hodnotu z 40.6 na nejakú nižšiu. Vždy ako vypnem moto na par sekúnd motorka dá naspäť starú hodnotu a novú nadstavenú neuloží. Neviem ako to mam uložiť, zmeniť teploty spínania ventilátora, max otáčky a aj nahratej druhej mapy mi ide bez problémovou. Všetko ide uložiť a zapamätá si to, okrem IFT.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. říj 2019 05:36 #5955 od findejs13
Zdar
Je to divne protoze kdyz zmenis hodnotu musi zustat tak jak ji nastavis.Zadne ukladani tam neni.
Ja Ti vic neporadim.Verze pro Android je placena a pro PC je free.
Jura

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2019 22:27 #5990 od janco93
Ahoj, tak nepametám si presne ale tušim som sa musel prepnúť do okna diagnostika a tam ako mi dole pisalo tie hodnoty tak tam su take šipky a nimi som to naťukal. Potom som vypol motorku odpojil kabel a ostalo to. Mám ale nahratú catfish mapu na normálnej som to neskúšal meniť tak možno to je tým ale pochybujem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. lis 2019 22:32 #5991 od janco93
A po dolhej dobe som s5 chybu som objavil je to na 99% TPS snímač polohy škrtiacej klapky. Prišiel som nato tak, že stále keď som rozobral airbox a trocha pošpáral do klapiek tak sa motorka opravila ale zdvihol volnobeh, ak som resetol TPS cez diagnostiku tak sa vratilo cukanie ale voľnobeh OK. Skúsil som ale TPS vymontovať nastriekať WD40 trocha s ním pootačať, reset TPS a ide. Problem je že asi raz za 500 km +- sa to stále pokazí, musím ho vybrať namazať resetnúť a ide znova. Tuna na fóre kopec ľudí rieši cukanie motorky, ak toto niekto číta tak ak už ste skúsili cievky a hadičky tak je na čase vybrať TPS a premazať :D . Mne trvalo rok kým som došiel na chybu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.707 sekund
Powered by Kunena fórum