Tak se to povedlo !!!

Více
29. čvn 2013 21:30 #1414 od smazak73
Odpověděl smazak73 pro téma Tak se to povedlo !!!

čuník napsal: Zdar jak svina, souhlasím s myro, že se tady občas přehazují slovíčka a celkem ůplně zbytečně! ZTed sem řešil známé nedobíjení bakterie, které ji poslalo pomalu do pr...e. Vyměnil jsem regulátor od firmy Vape Kroměříž a musím říct,že super. Dobíjí krásných 14.4V ooproti starých 13V.Je fakt,že to není nejlevnější záležitost,ale baterku zrovna za darmo taky nedávají! Přeji hezké léto a hlavně návraty ve zdraví!!

Zinkni k tomu 2 přídavný Helly a jaký je Vape :laugh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. čvc 2013 08:10 - 01. čvc 2013 08:10 #1420 od Myro
Odpověděl Myro pro téma Tak se to povedlo !!!

čuník napsal: Zdar jak svina, souhlasím s myro, že se tady občas přehazují slovíčka a celkem ůplně zbytečně! ZTed sem řešil známé nedobíjení bakterie, které ji poslalo pomalu do pr...e. Vyměnil jsem regulátor od firmy Vape Kroměříž a musím říct,že super. Dobíjí krásných 14.4V ooproti starých 13V.Je fakt,že to není nejlevnější záležitost,ale baterku zrovna za darmo taky nedávají! Přeji hezké léto a hlavně návraty ve zdraví!!


Když si načal ten regulátor od Vape.
Před dvěma roky jsem řešil regulátor a dal jsem originál od Aprile. Ten původní mi dobíjel vžda jen za studena jakmile se ohřál (po příjezdu od někud)tak na volnoběh 13,8V a při 4000ot 11,2V.
Před týdnem jsem nemoh nastartovat a tak znovu měřím dobíjení (teplé) na volnoběh skoro 14V zapnu světla a přidám otáčky napětí jde dolů ke 13,2V což sice dobíjí ale nic moc. Psal jsem technikům do Vape a na naší motorku doporučuji R106-ku www.vape.cz/e-shop/regulatory-napeti/A-R106-1/ protože má zatížitelnost 500W. R90-ku si sice všichni berou ale ta umožňuje zátěž do 350W ale zatím i na Caponordu jede./Cápo má altík 470W/. Ještě mě napadá poměřit alternátor - neporušenost vinutí mělo by být do 2ohm mezi větvema . A nekonečno při zkratu na kostru. Pak se dá měřit napětí bez zátěže a to by mělo být kolem 60-200V větve proti sobě, samozřejmně rozsah na voltmetru střídavé napětí.
Poslední změna: 01. čvc 2013 08:10 uživatelem Myro.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. čvc 2013 13:02 #1421 od čuník
Odpověděl čuník pro téma Tak se to povedlo !!!
Mám tam daný ten regulátor s označením R106-1.Při jakých koliv otáčkách dává 14.4 - 14.5 V.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. čvc 2013 15:03 #1422 od Myro
Odpověděl Myro pro téma Tak se to povedlo !!!

čuník napsal: Mám tam daný ten regulátor s označením R106-1.Při jakých koliv otáčkách dává 14.4 - 14.5 V.


Tak to jsi udělal dobře a jak jsi to propojil, nakrimploval sis tam konektory nebo na čokoládu. Jo a jaká napětí měl ten původní regulátor než jsi ho vyměnil.
A jak se ti tam vešel nebyl velký, je prý užší ale vyšší, nemuses dělat nějaké úpravy?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. čvc 2013 22:17 #1429 od čuník
Odpověděl čuník pro téma Tak se to povedlo !!!
Mínus je jasný, hnědá svorkovice šla pryč a místo ní se žluté kabely spojily dohromady bez čokolád.Červený kabel od regulátoru se spojil z dvouva kabelama u bílé svorkovnice kabely sou myslim červenomodré-jsou většího průřezu a ty zbylé dva jse spojily dohromady.Regulátor tam padl dobře jen jsem pod matky dal větší podložky. Starý-původní regulátor dával při volnoběhu 13.8 Voltu a při otáčkách kolem 4000 12.9 voltu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. čvc 2013 06:59 #1431 od Myro
Odpověděl Myro pro téma Tak se to povedlo !!!

čuník napsal: Mínus je jasný, hnědá svorkovice šla pryč a místo ní se žluté kabely spojily dohromady bez čokolád.Červený kabel od regulátoru se spojil z dvouva kabelama u bílé svorkovnice kabely sou myslim červenomodré-jsou většího průřezu a ty zbylé dva jse spojily dohromady.Regulátor tam padl dobře jen jsem pod matky dal větší podložky. Starý-původní regulátor dával při volnoběhu 13.8 Voltu a při otáčkách kolem 4000 12.9 voltu.


Ty napětí mám o trochu vyšší.
No to zapojení chceš říct, že jsi to bohapustě odstřihnul a na tvrdo sletoval?
Ono je to bez přechodovejch odporů což je výhoda a rozebírat by se to nejspíš už nikdy stejně nemuselo. Technik od Vape říkal, že regulátor nemá nikdo šanci spálit jak je kvalitně udělanej, ale nikdy neříkej nikdy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.539 sekund
Powered by Kunena fórum