Caponord - Servis/mechanik v Praze, dlouhodobá spolehlivost

Více
27. zář 2020 07:59 #6122 od Black_Tea
Dobrý den všem,

uvažuji o koupi Caponorda, za mě krásná velká motorka. Pročet jsem forum a asi mám představu, co se kdy může pokazit a jak to preventivně řešit. Díky za tento přehled.

Chtěl jsem se zeptat ještě na dvě věci:

1) Je v Praze nebo někde poblíž člověk, který by tyto fixy za rozumnou cenu udělal?
2) Dokáže být Caponord dlouhodobě spolehlivý - tzn. pokud se hlavní fixy udělají, dokáže jet třeba 2/3 tis km bez závady, která by Vás zastavila někde uprostřed stepi:-)?
Vím, že záleží na konkrétním kusu, ale když vezmeme průměrně udržovaný stroj?

Díky,

Adam

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. zář 2020 15:15 - 27. zář 2020 15:17 #6123 od Myro
Rostu!!!! Když slyším takový bajky o Caponordu , hlavně zaměřené na jejich spolehlivost .
Já koupil Caponorda před 10-ti lety,, tehdy jsem udělal vstupní servis, docela důkladně, ale hlavně proto, že jsem měl nakrmený uši právě takovýmahle bajkama. Palivové spojky jsem si utrhl při servisu jen proto, že jsem je zbytečně dokola kontroloval. Relé /napěťové/ teda Italové neumí ale Vape to vyřešilo. Za deset let jsem nalítal jen cca 30000km a /NIKDE/ mě nenechal a nepamatuji si, že by někdy někoho někde nechal a to jsem absolvoval všechna Caponord-srazy . Klucí co si kopili Caponordy a u mě nakoupili samolepky , první na co se ptali co na něm má vyměnit????? PROČ???
Problém u Aprilek je spíš v kvalitním pravidelném servisu . U nás totiž Aprilia – servisů je jak šafránu a tak to každý lepí jak to jde . Já jsem za tu dobu jen 2x přezul a vyměnil 1x řetězovku v rámci pravidelného servisu . Brzdovku, oleje, obložení atd. má taky své intervaly a ostatní jsem řešit nemusel --- nebylo co .
Tak držím palce a klidně prubni na Capoušovi třeba Mongolsko, za mě není se čeho obávat . Pokud teda nemáš svého Caponorda „napadeného kutilem“
#MYro
Poslední změna: 27. zář 2020 15:17 uživatelem Myro.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. zář 2020 17:54 #6125 od findejs13
Zdar
Já sice letos Capa prodal ale možná můžu taky přispět.
Dneska už nenajdeš Caponorda na kterym by nebyly u/opravovany
jeho neduhy jako zadni central,rychlospojky,regulator,konektory mezi valci,kondik v palubce,start.rele,minusak natazeny az ke starteru,prekrimpovane nektere konektory a podobne prkotiny.Kdo tvrdi ze ma vsechno puvodni tak lze :-)
Zalezi na tom kdo a jak to udelal a v jakych podminkach masina jezdila a preckavala zimu (ne kazdy ma garaz).
Ale spousta techto veci dozene kazdou znacku.Souhlasim s Myrem ze je dulezita udrzba ale ne vsechno co se posere je diky odflakle udrzbe.
Treba pokud chce nekdo umyslne zkratit motoru zivot tak je super namontovat KN filtr:-).Ja osobne nedam na Capouse dopustit.
Tady je maly prehled mych starosti a radosti
www.motorkari.cz/motorka/?mid=105516&act=denik-motorky&scr=300
Jura

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2020 06:38 #6126 od Black_Tea
Díky oběma, tak vychází mi z toho, že můžu klidně do Mongolska, jenom je potřeba ohlídat, v které jurtě je autorizovaný servis Aprilia:) Ale teď vážně, v Praze byste doporučili jaký servis? Popř. má tady někdo zkušenosti s dovozem z Německa a stavem moto, které je tam servisovano? Adam

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2020 07:05 #6127 od findejs13
Odkud jsi a co presne potrebujes od servisu?Treba bych Ti dokazal pomoci.
Jinak servis K2Moto coz je ofiko Aprilia...drahej jak cert.Nebo MV2moto v Cakovicich.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2020 15:24 #6129 od Black_Tea
Díky, já jsem z Prahy, zjišťuju to proto, abych měl představu, kam a za kolik se dá jezdit případně s capem do servisu. Na jednu stranu mě láká dělat tam některé věci sám, jak takový relax. Na druhou stranu, když člověk skončí v nějaké slepé uličce:)))

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.674 sekund
Powered by Kunena fórum