Kontrolka tlaku oleje

Více
27. bře 2016 11:21 #3620 od Kadimir
Kontrolka tlaku oleje vytvořil uživatel Kadimir
Zdar lidi, udělalo se hezky, tak jsem se chtěl aprojet a ouha. Po nastartování zůstala svitit kontrolka tlaku oleje. Dělá to pokaždé v jiné sktulaci. Dnes start, zhasla, ohřál se motor a blik svítí. Další start svítí jen pod 2000 otáček po přidání zhasne a při poklesu otáček se zas rožne. Mohlo by být v háji čidlo nebo nak přijdu na to co to po mě chce? Hladina oleje ok. Dík za rady. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. bře 2016 18:28 #3632 od findejs1310
Odpověděl findejs1310 pro téma Kontrolka tlaku oleje
Ahoj
čidlo v háji a v horsim pripade cerpadlo...aaa nebo blbej olej.
Jura

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. bře 2016 08:27 #3637 od FonziETV
Odpověděl FonziETV pro téma Kontrolka tlaku oleje
Ahoj. Takhle se může chovat jak špatné čidlo, tak problém s tlakem, tedy čerpadlem. Chce to místo čidla namontovat tlakoměr a zkusit jak se to chová. V servisním manuálu najdeš správné hodnoty tlaku, každopádně si myslím, že na volnoběh by to nemělo spadnout pod 1bar. Ve zvýšených otáčkách někde okolo 3 až 5bar. Ale mrkni do manuálu k motoru. Spínače většinou spínají pod 0,5bar nebo blízko této hodnotě. Pokud bude tlak OK (samozdřejmě u teplého motoru), tak vyměnit spínač. Pokud bude špatně tlak, tak může být v tahu čerpadlo, zanesený sací koš, zaseklý redukční nebo pojišťovací ventil, rozsypaný filtr, ucpaný kanál nebo ten tlak prostě někde utíká (vydřené některé mazací místo, prasklina, vylítlé těsnění...nechci malovat čerty na zeď, je to jen výčet co to může způsobovat. Ale pokud se motor jinak chová normálně, nemlátí, neklepe atp., bude to nejspíš čidlo. Každopádně pro klid duše bych ten tlak změřil. Udělají ti to v každém autoservisu. otázka 20min...nebo jestli to máš blízko do Zlína můžem se domluvit a změřím ti to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. bře 2016 13:37 #3655 od Kadimir
Odpověděl Kadimir pro téma Kontrolka tlaku oleje
Díky za rady ,taky podezírám čidlo. Teď jdu hledat jeho polohu :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2016 12:41 #3677 od Kadimir
Odpověděl Kadimir pro téma Kontrolka tlaku oleje
Dneska bylo troška času tak jsem si našel na motoru čidlo rozpojil a viděl, že přes konektor na čidle prolíná olej. Utřej jsem, trošku s nim zahýbal a zase olej. Což by asi nemělo :-) Očividně je to čidlo podle oxidace původní, takže má nárok odejít. Závada nejspíš nalezena :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. bře 2016 13:47 #3678 od FonziETV
Odpověděl FonziETV pro téma Kontrolka tlaku oleje
Tak to bude nejspis ono. Stava se to. Kdyby byl nizky tlak, ramploval by v tom rozvodovy retez a to bys nepreslechl, to mi muzes verit :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.582 sekund
Powered by Kunena fórum